شرکت اطلس اب سازنده دستگاه تصفیه اب صنعتی ونیمه صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی

 تصفیه آب صنعتی ؛ به دستگاه تصفیه آبی گفته میشه که برای مصارف مختلف استفاده شده و بر اساس نیاز ، در ظرفیت ها و آنالیزهای مختلفا انواع تصفیه اب تولید می شود  . بطور کلی ظرفیت حجم تصفیه در انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی بالاست . در اینجا سعی شده تا اونجایی که میشه یک مقدار دستگاه تصفیه آب صنعتی را بصورت خیلی ساده توضیح بدیم اون هم با لحن عامیانه . البته در نظر داشته باشید که به تعداد پروژه هایی که تصفیه آب صنعتی لازم دارن میشه انواع طراحی ها رو داشت ؛ اما روشهای تصفیه آبی که در سیستم های تصفیه اب صنعتی استفاده میشه کاملا مشخصه و فقط طراحی تصفیه آب صنعتی ، جنس قطعات ، فیلترها ، ممبران ها ، رزین ها و … متفاوته . مثلا طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی که برای تصفیه آب فاضلاب استفاده میشه کاملا با یه دستگاهتصفیه اب  متفاوته .

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

دستگاه آب تصفیه کن از نوع نیمه صنعتی به دستگاه هایی گفته میشه که نه از نوع خانگی بوده و نه از نوع صنعتی . این مدل از دستگاه تصفیه آب عموما از ۲۰۰ گالن تا ۶۰۰۰ گالن (ظرفیت تصفیه در شبانه روز) طراحی میشن که معمول ترین و پرفروش ترین آنها دستگاه ۴۰۰ گالنی می باشد.
تصفیه آب نیمه صنعتی 
در نظر داشته باشید دستگاه تصفیه اب نیمه صنعتی در ظرفیت های مشابه ، از نظر کیفیت و ساختار ، انواع متعددی داره:
بعنوان مثال: یک دستگاه تصفیه اب نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن هست که ۴ عدد ممبران ۱۰۰ گالن داره و یکی دیگه یک عدد ممبران ۴۰۰ گالنی در یک دستگاه ۴۰۰ گالن از پیش تصفیه های ۲۰ اینچی استفاده شده و در نوع دیگه ممکنه از فیلترهای پیش تصفیه ۱۰ اینچی استفاده شده باشد یک دستگاه تصفیه اب دارای ۲ پمپ  و یک دستگاه با یک پمپ کار میکنه و بسیاری اختلافات دیگه مانند نوع شیر برقی استفاده شده ، سوییچ ها ، برند ممبران ها ، وجود سیستم کنترل یا عدم وجود و …
که همگی این ایتم ها درقیمت دستگاه تصفیه اب صنعتی یا دستگاه تصفیه اب نیمه صنعتی تاثیر گذاراست
موارد استفاده از تصفیه آب نیمه صنعتی در رستوران ها ، مدارس ، ادارجات ، کارخانجات ، کارگاه ها ، دانشگاه ها  کمپ هاو … میباشد. ساختار کلی دستگاه تصفیه اب صنعتی بیشتر مشابه دستگاه های خانگی است تا دستگاه  تصفیه اب صنعتی .
در انتهای این مقاله انواع دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی آورده شده که ملاحظه میفرمایین .
کاربردهای دستگاه های تصفیه آب صنعتی:
دستگاه تصفیه آب صنعتی برای کشاورزی
دستگاه تصفیه اب صنعتی  دستگاه تصفیه اب سیستم 

 دستگاه تصفیه آب کاربردهای بسیار متفاوتی داره . یکی از اونها استفاده برای مصارف کشاورزیه . با توجه به  پیشرفت علم و کمبود منابع آبی ، کشاورزی تبدیل به یک صنعت شده که هر چقدر از علم روزدنیا استفاده می شوند ، میزان بهره برداری هم بالا میره . حتما در جرائد و روزنامه ها و حتی صدا سیما شنیده اید که  بسیاری از زمین های کشاورزی به علت افت کیفیت آب های موجود دارن از بین میرن . 
تصفیه آب صنعتی کشاورزی برخی کشاورزان که همیشه سعی در استفاده از علم روز در کار خود داشته اند اکنون با یک مقدار هزینه و استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی مناسب توانسته اند با مشکل افت کیفیت آب مقابله کنند . این موضوع خیلی طبیعی است که با کاهش آب و تبخیر آن نسبت میزان املاح اب  مثل نمک ، آهک و … در اب زیادتر بشه ؛
نکته ی مهم  درتصفیه اب صنعتی: میزان TDS آب از اهمیت بسیار بالایی در انتخاب و طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی داشته و دارد ؛ در بعضی موارد میزان سختی آب به حدی بالاست که با روش RO ساده امکان تصفیه آن وجود ندارد و باید از سیستم RO آب دریا استفاده کرد که نیازبه صرف هزینه بیشتر است.
در نتیجه با استفاده از دستگاه آب شیرین کن یا تصفیه آب صنعتی  یا تصفیه اب نیمه صنعتی میشود با این مشکل مقابله کرد  .کسانی که در حوزه ی کشاورزی به صورت آکادمیک و علمی فعالیت میکنند توانسته اند در محیط هایی که قیمت زمین ارزان است و در حقیقت کسی توانایی کشاورزی در آن مناطق را ندارد با استفاده از تنظیم و بهبود خاک منطقه با روش های موجود و استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی و سیستم آبرسانی  مناسب ، محصولات مورد نظر خودشون رو تولید کنند . کسانی که در حوزه ی کشاورزی فعالیت میکنند و تمایل دارند برای بقای کارشون از دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده کنند باید بر اساس مشاوره تصمیم بگیرند تا بر اساس انالیز و میزان حجم آب مورد نیاز در شبانه روز بهترین دستگاه تصفیه آب صنعتی با کمترین هزینه ی ممکن رو تهیه کنند .
تصفیه آب صنعتی در پرورش ماهی
یکی دیگه از جاهایی که نیاز به دستگاه تصفیه آب صنعتی وجود داره درحوزه ی پرورش ماهی است. شاید بعضی از شما دیده باشید در برخی از شهرهای کشورمان مخصوصا در خطه ی شمال کشور در برخی روستاها که آب مصرفی وکشاورزیشی ازیک یاچند چشمه تامین میشود ، شورای ده یا شهر مجوز احداث استخرهای پرورش ماهی در نقطه ی اولیه چشمه مورد نظررومیده تاهم استفاده بهینه از اون آب بشه (بحث تولید و اشتغال زایی وغیره) و هم اون آب با فضولات ماهی هاغنی بشه وتا حدودی کود شالیزارها ویا زمینهای کشاورزی روتامین کنه ؛ به این صورتکه آب از چشمه وارد استخرها ذخیره اب  شده و و از آنجا نیز به داخل شاهرگ های آبی ده وارد میشه و این موضوع فقط در مواردی قابل اجراست که همین مشخصات وجود داشته باشه .اما دراکثرمواقع اینطورنیست وهم میزان آب مثل چشمه زیاد و روان نیست وهم کیفیت آب به خوبی آب چشمه نیست.
در این صورت دستگاه های تصفیه آب صنعتی با شرایط مورد نظر تهیه و استفاده میشه .
تصفیه آب صنعتی برای پرورش ماهی
مثلا آب یک چاه برای پرورش ماهی مورد استفاده قرار میگیره که با توجه به نوع ماهی پرورشی ، نیاز به تغییراتی در کیفیت و آنالیز آب داره :
در این حالت ابتدا طبق آنالیز مورد نظر دستگاه تصفیه اب صنعتی برای چاه تهیه وطراحی میشه تا بهترین و مناسبترین آب رو برای اون نوع ماهی داخل استخر تامین کند.
و نکته ی بعدی که وجود داره تصفیه آب داخل خود استخره.اگرآب به مقداری کافی باشه در این حالت  معمولا یک زمین کشاورزی در کنار پرورش ماهی تنظیم میکنن تا آب خروجی اون به داخل زمین کشاورزیهدایت شود اما اگر میزان آب آنقدری نباشد که به اصطلاح از یک طرف آب بیاد و از طرف دیگه بره ؛ نیاز به تعبیه ی یک دستگاه تصفیه آب صنعتی برای خود آب استخر هست. این موضوع ظرافت های خاصی داره که اگرتمایل به خریدویا استفاده تصفیه آب صنعتی برای پرورش ماهی مورد نظرتون دارید باید با مشاوره اقدام کنید تا  هم پولش شما هدر نداده باشید و هم بهترین استفاده رو با حداقل هزینه ممکن  دستگاه تصفیه اب را تهیه نمایید .
تصفیه آب صنعتی در کارخانجات و کارگاه ها
در برخی از کارخانجات و کارگاه ها ، بسته به نوع تجهیزات و ماشین آلات نیاز به دستگاه تصفیه آب صنعتی دارن که در این حوزه تنوع بسیار زیاده . بعضی ماشین الات و تجهیزات نیاز به آب مقطر دارن تا  بتوانن کار کنن . برای این نوع دستگاه ها ، اگه میزان مصرف خیلی پایین باشه ، از بطری های اب مقطر استفاده میکنن اما اگه مصرف به صورت مداوم و یا حجم بیشتری از آب مقطر باشه از دستگاه تصفیه اب صنعتی آنهم از نوع اب مقطر ساز استفاده میشه .
 .
دستگاه تصفیه آب یا اب مقطر ساز صنعتی
در برخی از صنایع از آب مقطر به عنوان بخشی از مواد اولیه تولید یک محصول استفاده میشه که این موضوع رو در بسیاری از تولیدی هایی که از مواد شیمیایی استفاده میکنند میشه مشاهده کرد .
برخی از دستگاه ها نیز باید از آب با انالیز خاص استفاده کنند مثلا آب باید اسیدی باشه تا کمترین ضرر به دستگاه وارد بشه یا برعکس ؛ حتی بعضی اوقات نیازه که نوع محلول خاص در آب با یک میزان خاص وجود داشته باشه و بسیاری از موارد مشابه دیگه که تمامی اینها با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی ممکن و قابل طراحیه . البته در این زمینه اگر کسی نیاز به دستگاه تصفیه اب صنعتی یا آب مقطر ساز و یا  … داره باید حتما با مشاوران خوب ، بهترین طراحی رو انتخاب کنه .
تصفیه آب صنعتی برای تولید آب های بطری شده (اصطلاحا آب معدنی )
بسیاری از افراد تصورشون درباره ی آب معدنی های موجود در بازار اینه که تمام این مارک ها و برندهای مختلف آب معدنی هر کدام یک چشمه ای رو پیدا کردن و با لوله کشی و تجهیزات پرکردن و پلمپ بطری ها اونها رو بسته میکنند و به فروش میرسونند ؛ در صورتی که اینطور نیست!
اولا فقط بعضی از برندهای آب معدنی هستند که واقعا از چشمه پر میشن که اونهم با توجه به کمبود آب و افت کیفیتش که همه گیر هم شده نیاز به دستگاه تصفیه آب صنعتی جهت تعدیل املاح آب دارن که  با یک سیستم بسته بندی آب تصفیه شده وارد بطری ها بشه و بفروش برسه .
نکته اینکه کلا استفاده از آب معدنی به خاطر بطری اون مضره و هر چقدر استفاده نشه بهتره ولی در بسیاری از مواقع بهترین گزینه برای اب آشامیدنی انتخاب همین آب های بطری شده هست ولی در شرایط معمول هر چقدر آب داخل این بطری ها نشه و نوشیده بشه بهتره .
بسیاری از افرادی که تمایل دارند در زمینه ی تولید آب های تصفیه شده بطری شده یا اصطلاحا آب های معدنی فعالیت داشته باشن تنها کافی است فضای مورد نظرشون رو تهیه کنن بعلاوه ی منبعی برای آب اولیه و سپس با اخذ مجوز ، یک سیستم تصفیه آب صنعتی را راه اندازی کرده و آب با کیفیت بطری کنند.
دستگاه تصفیه آب صنعتی را در ظرفیتهای متفاوتی میتوان طراحی کرد و اینکه از چه ظرفیتی به بالا صرف اقتصادی داره نیاز به تماس شما و ارائه مشاوره همکاران ما داره . اما معمولا دستگاه تصفیه آب صنعتی که برای تولید آب های بطری شده طراحی میشه ؛ فقط برای آب آشامیدنی نیست ؛ یعنی صرف اقتصادی هم به تنهایی نداره . این دستگاه ها به غیر از تولید و تصفیه آب آشامیدنی با انالیز و ph مورد نظر، امکان خروجی های دیگری هم داره . یکی از اونها تولید شیشه شور ماشینه . به خاطر اینکه شیشه شور ماشین باید سختی آب پایینی داشته باشه تا لوله ها و اتصالات و چشمی آبپاش خودرو رو جرم نگیره و از این نوع دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده میشه. یکی دیگه از خروجی هایی که میتونه داشته باشه تولید آب رادیاتور ماشین .
دستگاه تصفیه آب صنعتی – تصفیه آب نیمه صنعتی
دستگاه آب شیرین کن
در کشور آمریکا اولین دستگاه تصفیه اب اختراع شد و با روش اسمز معکوس توانست بخش عمده ی املاح آب شور دریا رو بگیره و تبدیل به آب شیرین وقابل شرب کنه . دستگاه  تصفیه آب بیشتر برای تصفیه ی آب دریا و آب های مشابه آن استفاده میشه . پروژه های بسیار زیادی در کشور ما برای استفاده از دستگاه  های اب شیرین کن وجود داره . برای مثال در جنوب کشور ما در جزیره های کیش ، قشم ، خارک و غیره با توجه به عدم وجود منابع آبی به غیر از دریا استفاده از دستگاه آب شیرین کن به صورت یک روش  معمول درآمده و بسیار هم مورد پسند واقع شده . همچنین در شهرهایی که دارای آب شور و یا طعم دار هستند دستگاه آب شیرین کن مورد استفاده قرار میگیره.
تصفیه آب صنعتی برای رستوران ها و ادارجات  کارخانجات و …
همانطور که در مطالب گذشته بیان شد یکی از کاربردهای دستگاه تصفیه اب صنعتی تولید و تصفیه آب جهت آشامیدن و مصرف خوراکی است . انتخاب دستگاه برای آشامیدن نیاز به اطلاع از میزان ظرفیت تصفیه در شبانه روز داره تا بهترین انتخاب انجام بشه .
 برای مثال بارها ما شاهد این موضوع بودیم که فرضا در یک کارخانه به خاطر اینکه هزینه ی کمتری برای خرید تصفیه اب انجام بدن و یا اینکه مشاوره ی درستی نگرفتن ؛ تعداد زیادی دستگاه تصفیه اب خانگی خریداری کرده و در اتاقها و بخش های مختلف کار گذاشتن و بازهم نتوانستن جواب دلخواه خودشون رو از تصفیه آب ها بگیره . در همین مورد اگر مشاوره صحیح انجام شده بود با خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی با شرایط مناسب هم میتونستن از اب با کیفیت بهتری برخوردار بشن و هم هزینه ی کمتری رو چه در هنگام خرید و چه در حین استفاده و خدمات پس از فروش متحمل بشن .
پیشنهاد میکنیم در چنین شرایطی حتما از مشاوره استفاده کنید .
شاید برخی موارد استفاده از یک دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی کافی باشه.ویا حتی به جای استفاده دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی استفاده از دستگاه تصفیه اب خانگی هم کافی باشه و در برخی موارد حتما نیاز به دستگاه تصفیه آب صنعتی وجود داشته باشه.
در رستوران ها نیز به همین صورت لازمه که برای تهیه تصفیه آب از مشاوره متخصص در این زمینه استفاده بشه . بسیاری از رستوران هایی که با مشاوره دست به خرید تصفیه آب صنعتی و یا نیمه صنعتی بسته به میزان مصرف و نوع کیفیت آب شان،  زده اند ، کاملا راضی هستند و انتخابشان با میزان و نوع مصرفشان کاملا مطابقه و در نتیجه هزینه تعمیر و نگهداری کمتری هم پرداخت میکنن و از همه مهمتر برای همیشه آبی گوارا رو به مشتریهای خودشون عرضه میکنن .
اینها تنها بخشی از کاربردهای تصفیه آب صنعتی بودند که در این بخش به انها پرداخته شد و سعی شد که مباحث علمی تصفیه آب در اینجا مطرح نشه . در رابطه با مسائل علمی و دقیق و محاسباتی تصفیه آب هم در بخش های مختلف و مقالات تخصصی سایت به آن پرداخته شده که همکاران و یا کسانی که مایل باشند میتونن اونها رو مطالعه کنند .
تصفیه آب صنعتی – تصفیه آب نیمه صنعتی
برخی از انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیتهای متفاوت عبارتند از 

 

شرکت اطلس اب سازنده دستگاه تصفیه اب صنعتی/دستگاه تصفیه اب نیمه صنعتی/دستگاه تصفیه اب/تولید کننده دستگاه تصفیه آب /فروشنده دستگاه تصفیه اب /طراح دستگاه تصفیه اب/تجهیزات دستگاه تصفیه آب/عرضه کننده دستگاه تصفیه آب/دستگاه تصفیه اب خانگی/ممبران دستگاه تصفیه اب/موادشستشوی دستگاه تصفیه اب/ساخت دستگاه تصفیه اب/معایب دستگاه تصفیه اب/دستگاه اب تصفیه کن/نگهداری دستگاه تصفیه اب/مراحل ساخت دستگاه تصفیه اب/شرکت های سازنده ذستگاه تصفیه اب/

http://atlasab.ir/main/post/16/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D8%AA%D8%B5%D9%81%DB%8C%D9%87%20%D8%A7%D8%A8